Nepabeigta hokeja sezona, atcelti treniņi un čempionāti. Ko darīt?
Pirms mēneša tika atcelti visi sporta treniņi un čempionāti. Vienu mēnesi dzīvojam fiziski distancēti no citiem, bez kopīgiem komandas treniņiem, bez ledus. Katrs no mums ir gājis cauri dažādām emocijām šajā laikā. Katram no mums bija savi mērķi šai sezonai, kuri palika tādā kā pusceļā. Tas, ko varam just, ir dusmas, vilšanās, nožēla, vēlme visu pamest, sajūtu “kāda jēga”, motivāciju cīnīties vēl vairāk, nepadoties, vēlmi kļūt labākam, vēlmi paslinkot, skumjas, vientulību, motivācijas trūkumu. Ļoti dažādas emocijas, ļoti dažādas sajūtas. Un tas viss ir normāli – tā tam ir jābūt. Nav viegli pārtraukt sezonu pusceļā, it īpaši, ja līdz savam vai komandas mērķim bija palicis pussolītis. Iespēja uzvarēt čempionātu, iespēja būt labākajam šajā sezonā, vai jebkurš cits mērķis. Runājiet par to, kā jūtaties! Ticiet, arī pārējie jūtas tāpat vai līdzīgi. Ir svarīgi runāt par to vienam ar otru.
Šis laiks ir labs tajā ziņā, lai iemācītos vēl lielāku pašdisciplīnu, spēju pielāgoties, spēju nepadoties. Daudziem hokejistiem treneri ir nosūtījuši individuālas treniņu programmas, kuras pildīt. Tiem, kuriem nav, kuri spēlē hokeju savam priekam, ne profesionāli, iesaku pašiem izveidot savas treniņu programmas. Vislabāk kopā ar maiņas vai visas komandas biedriem un regulāri viens otram atskaitīties – vai nu vienkārši rakstiski vai nofilmējot savu treniņu. Esiet virtuāli kopa ar savu komandu. Ja iesākumā virtuālā dzīve pat nedaudz vilināja un bija interesanti, tad laikam ejot un ārkārtas situācijai paildzinoties, iespējams rodas vēlme norobežoties no visa un visiem. Tas arī ir normāli. To ir labi izdarīt. Bet īslaicīgi. Pēc tam atgriezieties atpakaļ pie savas komandas.
Šis ir labs laiks, kad trenēt psiholoģisko spēku – koncentrēšanos, vizualizāciju, motivāciju. Ja vēl tāds nav izveidots, tad izveidojiet nedēļas un dienas plānu, kura iekļaujat visu, ko darīsiet – darbs/mācības, treniņi, ēdienreizes, atpūta, citi hobiji. Un galvenais – atcerieties, kādēļ jūs sakāt spēlēt hokeju, ko jūs gribat sasniegt! Uzrakstiet to vietā, kur to labi redzat katru dienu. Sekojat savam mērķim. Trenējieties mājās un atgriezieties uz ledus vēl stiprāki, nekā pirms tam bijāt.
Ieteikums treneriem un komandu menedžeriem – cik vien spējat, esiet kontaktā ar savu komandu, jūs viņiem esat vajadzīgi.
Esmu virtuāli pieejama jebkuram sportistam, trenerim vai vecākam, kurš vēlas aprunāties par esošo situāciju un saņemt atbalstu, kā arī ieteikumu ko un kā labāk darīt. Kontakti
Hokejisti nekad nepadodas!